המראה יצאה מהארון

mirror3

"מראה מראה שעל הקיר, למי הדירה הגדולה בעיר?"

בשנים עברו, מראה בבית הייתה אביזר פרקטי שהיה ממוקם בחדר הרחצה, בצד הפנימי של דלת ארון הבגדים, ובמקרה הטוב ליד שידת האיפור בחדר השינה. כיום, המראות "יצאו מהארון" ויש להן תפקיד מכובד בעיצוב חלל הבית. תליית המראה הנכונה, במקום הנכון, יכולה לשדרג פלאים את הבית.

המראה יוצרת אשליה אופטית: היא מכפילה את האור והחלל ובכך מתקבלת תחושה של חלל גדול יותר. שימוש במראות מעשיר מאוד את החלל: הן משום שהמראה היא תכשיט מרשים התלוי על הקיר, והן בזכות משחקי ההשתקפויות המעניינים שקורים בה.

המראה היא כלי לשימוש בעיצוב הפנים. יש מקומות בבית שנבחר למקם בהם מראה כדי ליצור אוירה וישנם מקומות בבית בהם קיים צורך פרקטי במראה. בכל מקרה, המראה שתיבחר תהיה בעלת ערך אסתטי שיעשיר את עיצוב הבית.

אז איפה כדאי לתלות מראה ובאיזה גודל?

על מנת שנקבל את האפקט והאווירה הרצויים, עלינו לתת את הדעת לגבי מיקום המראה ומידותיה. גודל המראה צריך להיות פרופורציוני לחלל ומתאים למידות הרהיטים שלידם נתלה אותה. בכניסה לבית אנו ממליצות להתקין מראה מעל שידת מגירות דקורטיבית, כחלק מהגדרת הכניסה.

בחלל המגורים כדאי לתלות מראה מלבנית אופקית במקביל לצד הארוך של שולחן האוכל. גם תלית מראה מעל ספה שנשענת על הקיר הארוך בסלון, תשיג תוצאה מרשימה. בכל הפוזיציות האלה חשוב שהמראה לא תגלוש מעבר לצידי הרהיט שמעליו היא תלויה, אלא תהיה קצרה יותר. (אם לדוגמא, נתלה מראה מלבנית אופקית במקביל לשולחן בפינת האוכל, נדאג שמידת האורך של המראה תהיה קטנה יותר (בכ-30 ס"מ) מאורך השולחן).

לפי תורת ה "פאנג שוואי" לא מומלץ לתלות מראה מול דלת כניסה או מול המיטה. קיר פנוי בקצה מסדרון ארוך, או במבואה בין חדרים הוא מקום למראת גוף גדולה. גם הילדים הקטנים ירוויחו מכך.

mirror

ומה לגבי האמבטיה?

בשנים האחרונות חלה מהפכה בהתייחסות לעיצוב חדר הרחצה. חדרי הרחצה גדלו ואיתם שפע הריצופים, החיפויים, הכלים הסניטרים ואפשרויות העיצוב האינסופיות. חדר האמבטיה הוא לא עוד חלל קטן ופרקטי אלא ממלכה של פינוק. בעקבות הפריחה בענף, המראה באמבטיה מקבלת אף היא מקום של כבוד.

בעיצוב חדר הרחצה כדאי להשתמש במראה כחיפוי קיר או כחזית לארונות האמבטיה שמעל הכיור. מומלץ לתלות מראה בגודל מקסימאלי המתאים לחלל. התאורה, כמובן היא חלק בלתי נפרד מהעיצוב. יש לדאוג לתאורה מספקת מעל המראה. תאורה טובה חיונית לניצול יעיל של המראה, במיוחד בשעת איפור או גילוח.

לאחר שהחלטנו היכן נמקם את המראות, מומלץ להשקיע זמן באיתור המראה המתאימה.

ישנן בשוק אפשרויות רבות ומגוונות של מראות בצורות שונות ובמסגרות מעניינות: מסגרות עם פיתוחי עץ מוזהב בסגנון "בארוק" עתיק, מסגרות בסגנון רומנטי, מראה שהמסגרת שלה עשויה גם היא ממראה, מסגרות מודרניות ועוד. ניתן לצרף כמה מראות ולתלות אותן אחת ליד השנייה בקומפוזיציה מעניינת או לבחור במראה שמורכבת מחיבור של מראות קטנות בצורות שונות. הבחירה היא כמובן בהתאם ל "לוק " הכללי שרוצים להעניק לבית, לטעם ולתקציב.

אפשר לבחור במראות בעלות קו זהה לריהוט בבית ואפשר להעז ולשלב בין סגנונות עיצוב שונים. לדוגמא, שילוב של מראה עתיקה וריהוט מודרני יכניס עניין לבית. ניתן לרכוש מראות בחנויות רהיטים, בחנויות שמתמחות ב "אקססוריז" להלבשת הבית. אפשרויות נוספת הן, לפנות לנגר או לגלריות למסגור תמונות ומראות, לבחור לבד את המסגרת הרצויה ולהזמין מראה במידות המבוקשות.

לסיכום, המראה יצאה מהארון. היא מומלצת לשימוש בכל חלקי הבית, בכל גודל ובכל צורה. מה שנישאר הוא רק לבחור ולתלות, ותראו איך החיוך שלכם יוכפל!

( המאמר נכתב ע"י סטודיו "בודה גלעד" ופורסם במגזין "נשים")

mirror2 4 (Custom)